Harmonie těla, emocí a myšlenek

Eliška Esthe Zdražilová

Kdo jsem?

 • maminka na plný úvazek
  dva nerozluční bráchové Tonda a Fanda se ke mě pevně uvázali a svědomitě si mě hlídají
 • milující manželka
 • pozorovatelka emocí a myšlenek
  fascinujícího světa tam uvnitř
 • Deví
  certifikovaná masérka a terapeutka ženských masáží Mohendžodáro

Eliška Esthe Zdražilová 

Jsem žena, která se zabydlela ve svém těle, posvátném chrámu, a čerpá z jeho nekonečné moudrosti. S láskou naplňuji jeho potřeby a přijímám všechny emoce a myšlenky, které se objeví. Ukazuji ženám, jak opět začít plně vnímat sami sebe, otevřít se hlubokým prožitkům a radovat se ze života.

Žiju v souladu sama se sebou. Zpomaluji. Učím se zas a znovu se vracet do rovnováhy. Vnímám své tělo, emoce, myšlenky a hlavně sama sebe - své potřeby a touhy.

A to především díky očistě na mnoha úrovních. Změnu stravování pořád považuji za zásadní, protože díky ní jsem odlehčila jídelníček a spřátelila se se svým tělem. I když jsem se postupně posunula k jiným tématům, stále zde najdete zajímavé recepty.

Emoční detox asi nikdy neskončí, ale "práce" s emocemi je pro mě nyní velmi hravý proces, kdy intuitivně kombinuji rozličné postupy. Věnuji emocí svou pozornost, neztotožňuji se s nimi a nechávám je volně procházet.

Totéž jsem začala provádět i se svými myšlenkami a osvobozuji se tak od skrytích přesvědčení, která mi už dále neslouží.

Po nějakém čase jsem se dokázala dostat za mysl i emoce, pod povrch běžného vnímání života. Zažila jsem sílu přítomného okamžiku na vlastní kůži – ocitla jsem se v jiném světě, vnitřním vesmíru, obklopena nekonečnou láskou, radostí a tichem.


Život je cesta a dojít až sem, nebylo jen tak

Můj život obrátily naruby děti. Jaké mamince ne, že? První syn Tonda od 3 měsíců trpět zácpou, ke které se později připojil i ošklivý ekzém na břiše, stehnech, pažích… Několik měsíců trvalo, než ve mě uzrálo rozhodnutí, že to chci řešit eliminační dietou. Vynechala jsem tedy úplně nejčastější alergeny mléko a lepek.

Tak jako u běžného smrtelníka i můj jídelníček stál a padal s pšenicí a mléčnými výrobky. Největší obava a také brzda při odhodlávání by otázka „Co teda budu jíst?“.

Výzva první – změna stravování

Nakonec se ukázalo, že má opravdu „alergii na mléko“, protože díky jeho úplnému vynechání se srovnalo vyprazdňování a postupně zmizel i ekzém. Lepek se mi zas vrátil do jídelníčku ale už jen v omezeném množství. Mléčné výrobky zůstaly zapovězené.

Začala jsem objevovat nové chutě a do té doby neznáme potraviny jako například adzuki, mungo, cizrna, tempeh, bulgur, arborio atd. Příběh by teď mohl skončit. A žili šťastně až do smrti. Ovšem tímto jsem zvládla pouze první „level“.


Moje soukromé peklíčko

Tři Králové nám v roce 2014 donesli druhého syna, Fandu. Tím začal můj očistec, kdy jsem se krásně opékala ve vlastní šťávě. Mít dvě děti je jaksi jiná liga :-) - vy jste jen jedna a oni dva, takže mají přesilu.

Fanda navíc trpěl „bublinami“ (krky a prdy), které jsem neustále uvolňovala cvičení po každém kojení ve dne v noci, což někdy trvalo až hodinu. Spala jsem maximálně 2 hodiny v kuse. Žádné nakojíme a spí se dál, se nekonalo.

Tonda v té tobě přes den nespal, i když mu byly sotva 2 roky. Navíc jsem měla libůstky v podobě dvou dětí na látkových plínách a 4x denně jsem vařila jídlo, později i zvláštní pro Fandu. V jednom kole ve dne v noci po 1 rok, pak se to pozvolna začalo zlepšovat.

Nad vodou mě držel čas pro sebe (každý den 1-2 hodiny), kdy jsem třeba háčkovala nebo něco tvořila. Určitě mi také pomáhalo kvalitní veganské jídlo, které nezatěžuje tělo a dodává energii, a nakopávače jako zelený ječmen nebo koloidní minerály.


Výzva druhá – přijetí potlačených emocí

Tlak, který jsem na sebe vyvíjela a po mém vzoru i synové „tlačíci“, se musel někde projevit. Měla jsem výbuchy zlosti a touhu vše, co bylo po ruce rozbít. Ještě dnes nacházím spoustu stop z tohoto období na linu i lince. Vždy jsem jako papiňák upustila páru. Ale jen to nezbytně nutné množství.

Objevila jsem v sobě obrovskou bolest. Měla jsem strach se na ni jen podívat. Prožít ji? Ne, děkuji. Přesto nebylo vyhnutí. Energie hněvu ji s sebou strhávala a ona se skrze mě vylévala ven. Mnoho slz proteklo. Křik. Vzlykání. Bolelo to. Fakt moc. Odevzdávala jsem ji stále lehčeji a lehčeji, protože už ji nepotřebuju.

Propouštění hluboko uzamčených emocí beru jako pomyslný druhý „level“.


Výzva třetí – pozorování myšlenek

V tom mém "peklíčku" jsem si začala také uvědomovat vztah mezi myšlenkami a emocemi. V hlavě se mi třeba zrodila myšlenka: „Jaká jsem chudinka, že musím stále vstávat a kojit dítě 5x za noc. A jak jiné děti spí celou noc. Bla bla bla…“

To mně fakt naštvalo, vztekala jsem se a byla na syna hnusná. Dost mě to šokovalo a došlo mi: „AHA, myšlenky dokáží ovlivnit to, jak se cítím.“

Opravdu intenzivně jsem se začala svými myšlenkovými pochody zabývat díky 21denní výzvě. Zavázala jsem se sama sobě, že si 21 dní v kuse nebudu stěžovat, kritizovat ani pomlouvat. Můj sarkasmus a chování dětí mi to prozatím značně znesnadňují. :-)

Postupně jsem se naučila mozek vypínat. Být tady a teď.

Online kurz

E-book zdarma

Facebook funpage

Děti jsou mými velkými učiteli

Díky prvnímu synu jsem úplně změnila své stravování. Absolvovala jsem několik online programů týkajících se makrobiotického vaření a detoxikačního půstu. Také jsem přečetla nespočet knih o výživě a spoustu článků. Provařila jsem k pochopení, že jídlo lze připravit bez receptů a není třeba se bát experimentovat.

S druhým synem se vynořilo téma emocí, jejich přijetí a propuštění. Absolvovala jsem online programy i živé semináře zabývající se emocemi, vnitřním dítětem, ženstvím. Do mého života tak vstoupili různé techniky, jak lze pracovat s emocemi, jako je automatická kresba, EFT, mentální harmonizace a za nejsilnější považuju vědomou pozornost a dech. Nebojím se je střídat a kreativně propojovat, neboť každá situace je jiná :-).

 • V e-booku 7 kroků k přijetí a propuštění bolesti popisuji vývoj svého vztahu k bolesti od odmítnutí a zavření pomyslných vrat, přes pochopení, že nemá cenu s ní bojovat, po její přijetí a propuštění díky velmi silné a účinné technice.
 • Esenci toho nejlepšího a na vlastních prožitcích ověřeného jsem zabalila do úhledného balíčku a posílám expres přímo k vám v online kurzu Královnou svých emocí. Převezměte vládu nad svým emočním královstvím ještě dnes.

Příběh má své pokračování

Začala jsem svou stravou, pokračovala emocemi a teď se zabývám více i svými myšlenkami. Jak uvnitř, tak i vně. :-) Tak i prostor, v kterém žiju, očišťuju od nepotřebných věcí a nechtěných energií. Vytváří se tak místo pro něco nového.

Nenáhodnou náhodou jsem se dostala na kurz masáží. Už tehdy jsem věděla, že klasická relaxační či sportovní masáž není nic pro mě, že chci něco víc. Že si toužím masírování užívat, zameditovat si u toho, prostě plynout s hudbou, která léčí.

V mém životě se objevily ženské harmonizační masáže Mohendžodáro a dílky puzzle zapadly na svá místa. Cvak. Našla jsem to něco víc jak pro sebe, tak samozřejmě i pro vás, mé klientky.

Dokážete si představit, že vás hýčkám a rozmazluji svým vědomým laskavý dotykem, který rozmlouvá s vaším tělem? Toužíte se cítit opět šťastná a spokojená? Více se dozvíte ZDE.

Život jde dál a stále je co objevovat a učit se. Těším se, co mě čeká za další zákrutou mé cesty.

S láskou Esthe