Harmonie těla, emocí a myšlenek

Eliška Esthe Zdražilová

Výborné ovocné knedlíky vhodné k užrání

Jsou přirozeně bezlepkové a nenajdete v nich nic od mléka. Jako dítko „odkojené“ na výborných jahodových knedlících dělaných z tvarohového těsta a zasypaných horou tvarohu, se těchto můžu užrat. Řekla bych, že jsou srovnatelně dobré. Místy lepší 🙂

Výborné ovocné knedlíky

Co budeme potřebovat:

 • ovoce – jahody, borůvky, meruňky, blumy (hodně příjemně překvapily) atd.
 • 1 hrnek jáhel
 • sůl
 • 50-150 g pohankové mouky
 • přeliv – stejné ovoce, ghí, rýžový nebo javorový sirup
 • strouhaný kokos na posypání

Postup:

 1. S dostatečným předstihem uvaříme jáhly. Důkladně je propereme a dáme vařit se špetkou soli ve 2 hrncích vody. Vaříme do měkka cca 20 minut. (Nemícháme a vaříme na mírném ohni.)
 2. Uvařené jáhly necháme vystydnout, což nějakou chvíli trvá. Přendáme je z hrnce do nerezové mísy a čekáme.
 3. Z vlažných jahel uděláme těsto tak, že do nich postupně zapracováváme pohankovou mouku. Nakonec nám vznikne jedna velká koule.
 4. Do těsta zabalíme celé ovoce. Těsta použijeme tak akorát. Ani málo ani moc.
 5. Knedlíky vaříme v mírně vroucí osolené vodě cca 8-10 minut (podle velikosti). Knedlíky po vhození odlepíme vařečkou ode dna. Voda by se měla vařit jen mírně, jinak se knedlíky rozpadnou! Hotové opatrně vyndáme.
 6. Podáváme přelité podušeným ovocem s 2 lžícemi sirupu (záleží na vaší chuti) a 1-2 lžícemi ghí; a posypané strouhaným kokosem (pro intenzivnější kokosovou chuť ho můžete ještě lehce nasucho opražit).

VARIANTY:

Do těsto můžeme zabalit i uzené nebo raději uzený tempeh. Společně se sladkokyselím zelím jsou nezapomenutelným zážitkem.

Nebo jen vytvarujeme menší či větší válečky a ty uvaříme v mírně vroucí osolené vodě podle velikosti. Použijeme je jako klasické knedlíky třeba k pečené kachně se zelím 😀

Dobrou chuť

Esthe

Tagy:
Eliška Esthe Zdražilová

Je žena, která se zabydlela ve svém těle, posvátném chrámu, s láskou naplňuje jeho potřeby a přijímá všechny emoce a myšlenky, které se objeví. Ukazuje ženám, jak opět začít plně vnímat sami sebe, otevřít se hlubokým prožitkům a radovat se ze života.

Je autorkou e-booku o tom, jak nastolit ticho v hlavě 5 tipů jak lehce zastavit svou mysl. Do hluboké temnoty svého vnitřního světa se vydáte v e-booku 7 kroků k přijetí a propuštění bolesti. Díky online kurzu Královnou svých emocí získáte laskavější vztah sami k sobě.

Více si o Elišce přečtěte tady.

Komentáře
 • Vládněte svým emocím
 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky
 • Hledáte cestu z bolesti a chcete navrátit radost do vašeho života?

  Stáhněte si e-book ZDARMA a obdržíte navigaci do své vlastní uzamčené 13. komnaty a také zpět.

 • Toužíte po tom, aby zavládlo ticho a klid ve vaší hlavě?

  Stáhněte si e-book ZDARMA a získáte tipy, jak uklidnit rozbouřené moře svých myšlenek do 1 minuty.