Harmonie těla, emocí a myšlenek

Eliška Esthe Zdražilová

15 tipů jak posilit LEDVINY a získat tak odvahu žít život svých snů

Myslíte si, že se vás to netýká? Že ledviny máte přece v cajku? Ledviny jsou velmi zákeřné v tom, že nebolí. Dlouho se tedy nic neděje, a když už se něco nepříjemného začne dít, bývá často pozdě. Kdybych měla nějaké volné milióny, investovala bych je do výstavby dialyzačních center, protože lidí, kteří potřebují a budou potřebovat dialýzu prudce narůstá. V Americe už je to dost dobrý byznys. Takže budete sedět s rukama v klíně nebo zvednete zadek a začnete s tím něco dělat?

Před pár dny přijel Martin na svém bílé koni, a tak nám pomalu a jistě začala biologická zima (15.11. – 26.1.). Vládu převzala energie vody a společně s ní vstupují na scénu, kdo jiný než… ledviny a močový měchýř. Ty jsou v tomto období na vrcholu, ale jsou také nejzranitelnější a velmi citlivé na chlad.17 tipů jak posílit ledviny

Ledviny patří k jedněm z nejdůležitějších orgánů těla. Jsou pramenem života, v ledvinách se uschovává všechna vrozená životní síla. Díky energii ledvin se člověk rodí a také plodí potomky, kterým takto svou energii předává. Rozmnožování je řízeno energií ledvin. Její kvalita rozhoduje o celém dalším životě, o zdravotním stavu, délce života, vitalitě, o tom, jak se během života cítíme.

Ledviny kontrolují vodu v těle a regulují tekutiny v organismu. Pokud je tato funkce narušena, chodíme často na záchod, můžeme mít otoky, obvykle nohou. Ledviny také kontrolují kosti tím, že zajišťují růst, vývoj i obnovu kostí, podle čínské medicíny sem patří i zuby, jejichž kvalita také závisí na výživě ledvin. Síla ledvin se projevuje na vlasech. Jejich poruchu signalizují vysychající, padající vlasy jakoby bez života. Vnější otvory ledvin jsou uši. Máte-li problémy s ušima, posilujte ledviny.

Co je poškozuje?

 1. Nadbytek bílkovin – aminokyseliny neumí tělo skladovat do zásoby, a proto musí být jejich metabolity vyloučeny ledvinami. Čím víc jíme bílkovin, tím víc jsou ledviny dennodenně zatěžovány.
 2. Nadbytek a nedostatek soli
 3. Nadbytek a nedostatek tekutin
 4. Lilkovité rostliny – brambory, rajčata, papriky, lilek (více ZDE)
 5. Ochlazující tropické ovoce, moc syrových a studených pokrmů
 6. Jídlo po 18 hodině – večer už nemá náš zažívací systém možnost trávit a to, co sníme, v našich střevech „zahnívá“, vytvářejí se zde toxické látky, které zhoršují nejen kvalitu našich střev, ale zatěžují i ledviny.
 7. Chemické a toxické látky v potravě, léky
 8. Prochladnutí, nedostatek spánku a odpočinku během zimy
 9. Emoce strachu, nedůvěry a úzkosti
 10. Neharmonické vztahy – tělesnou funkci ledvin zeslabuje či posiluje kvalita vztahů s partnerem, našimi nejbližšími, přáteli, spolupracovníky i s ostatními lidmi, jakož i náš postoj ke zvířatům a celé přírodě. Neméně důležitý je i vztah k sobě.

Co je posiluje?

 1. Strava s nízkým, přiměřeným obsahem soli a bílkovin
 2. Fazole – především adzuki, jak je uvařit, aby nenadýmaly?
 3. Teplé nápoje, opražená semínka (na sucho), pečení, dlouhé vaření pokrmů
 4. Večeře do 18 hodiny
 5. Chodit včas spát, usnout do 22 hodin a vstávat po východu slunce
 6. Nohy a záda v teple – ponožky a bederní pás či „košilka“ jako nezbytná výbava především žen
 7. Nahřívání oblasti ledvin teplým pecičkovým polštářkem nebo pytlíkem se solí
 8. Umeboshi, ženšen, kurkuma, goji
 9. Ledvinový čaj si připravíme z 1 dílu celíku zlatobýla, 1 dílu truskavce a 1/2 dílu přesličky. Vše smícháme dohromady a dáme do pytlíku. Každý den pijeme čaj v čase ledvin (17-19 hodin) po dobu 1 měsíce, pak následuje 7-14 dní pauza a opět si můžeme dopřát další kůru. Jednu čajovou lžičku zalijeme 1/4 litrem vody a necháme 15 minut přikryté vylouhovat.
 10. Éterické oleje – borovice, jedle, cedr
 11. Koupel nohou v teplé vodě s nerafinovanou solí (himalájskou, epsomskou, černou…) a nepasterizovaným jablečným octem. Provádíme ji v čase ledvin (17-19 hodin) s tím, že hladina vody je 1 cm nad vnitřními kontníky, po dobu 10 – 15 minut. Během koupele se budou vylučovat škodliviny z těla a odlehčí se tak ledvinám a játrům.
 12. Pozice z orgánové sestavy – Sedneme si s nataženým nohama, přejdeme do hlubokého předklonu během výdechu a snažíme se dosáhnout na střed chodidel. Bradu tlačíme k hrudní jamce a čelo se snažíme přiblížit ke kolenům. Pozornost dáme do oblasti ledvin. Vydržíme a uvolněně dýcháme. Pozornost je stále na ledvinách. Pak se posadíme. Tato pozice pomáhá toku v dráze ledvin, lze ji cvičit samostatně anebo v sérii cviků na orgánové dráhy. (orgánová sestava – video ZDE; meridiány – dráha ledvin 4.38 – 5.14 min)17 tipů jak posílit ledviny
 13. Ledvinové dýchání provádíme ve stoji (lehce pokrčená kolena, podsazená pánev a kostrč vnímáme jako 3. opěrný bod) se zavřenýma očima a ústy. Ruce položíme na bedra. Nádech energii vedeme přes body ledvin na chodidlech (viz obrázek chodidla výše), výdech do ledvin. Provádíme dokud necítíme v ledvinách teplo čili energii. Cvičíme ideálně každý den.
 14. Masáž Párvatí – podporuje jak ledviny, tak také léčí strachy a úzkosti. Zima je tedy ten správný čas si ji dopřát a nechat se hýčkat.
 15. Harmonické vztahy, optimistický pohled na svět

Z knihy CO NÁM TĚLO ŘÍKÁ aneb PO STOPÁCH NEMOCÍ – Miroslav Hrabica

Pravá ledvina je těsněji spjatá a ovlivněna funkcí jater a žlučového hospodářství. Problémy se žlučníkem, nespokojenost se životem a jednáním bližních, potíže v komunikaci s druhými lidmi a vyostřené názory na okolní dění oslabují její funkci. Levá ledvina, umístěná na straně slinivky a žaludku, je (v souladu s nimi) symbolem sladkosti, již svým jednáním nabízíme jiným lidem. Její zdravotní stav ukazuje, jak dobře s nimi vycházíme, nakolik je umíme potěšit, povzbudit a vlít jim radost „do žil“. Odráží naši vstřícnost k lidem, i jak máme druhým otevřenou náruč i srdce.

Ledvinám škodí chlad, což v duchovnám pojetí znamená nezájem o pocity druhých a odměřený, nevstřícný přístup k problémům v partnerských vztazích. Jejich činnosti pomáhá příjemné teplo (láska ze srdce dávaná). Ledviny dráždí ostrá jídla (rázné, přímé vystupování) a naopak je potěší kvalitní a pestrá strava, jakož i rodinná pohoda, pochvala a pohlazení.

Jak pracovat se STRACHEM

Ještě mám pro vás tip, jak lze pracovat se strachem. To nejdůležitější je přesně si ho pojmenovat. Nestačí říct mám strach ze tmy, je třeba jít hlouběji.

Můžete to udělat pomocí automatické kresby, kdy říkáte vše, co vás k danému tématu „strach ze tmy“ napadá – strach z bubáků, strach z toho, že tam někdo je, strach z toho, že mi ublíží… a pozorovat, jak na to reaguje vaše ruka. Jak rychle a křečovitě kreslí, čmárá? Nejsilnější reakce vaší ruky = uhodili jste hřebíček na hlavičku.

S tímto konkrétním největším strachem můžete dále pracovat opět automatickou kresbou. Na papír si nakreslíte velké kolo, do kterého vyčmáráte tento strach. Ruka „sama“ volně čmárá tak dlouho, dokud necítíte uvolnění. Můžete si ještě nakreslit léčivý obrázek a jeho poselství podpořit zapálenou svíčkou.

Jsou i jiné zajímavé techniky jako EFT nebo obyčejné zaměření se na místo na těle, kde je daná emoce uložená. Možností je mnoho. Další postřehy k tomu, jak překonat strach najdete v článku Strašně strašidelný strašák Strach.

Nepotlačujte svůj strach, ale podívejte se mu přímo do očí. Získáte tak odvahu, neboť VŠE JE MOŽNÉ.

Ledviny jsou energetický potenciál, který přenáší jedna generace na druhou. Chovejme se k nim uctivě a pečujme o jejich i naše blaho.

Zastavte myšlenky,...

 • které se stále vracejí k situaci, která vás zraňuje. Možná jste měli jednat jinak.
 • ve kterých dokola přemítáte o pro a proti.
 • v nichž si představujete, co všechno by se mohlo stát, a vyživují váš STRACH.

Řekněte DOST! Zažijte ticho v hlavě.

Stáhnout e-book ZDARMA
Tagy:
Eliška Esthe Zdražilová
Je žena, která se zabydlela ve svém těle, a tak s láskou naplňuje jeho potřeby. Přijímá všechny emoce a myšlenky, které se objeví. Ukazuje ženám, jak opět začít plně vnímat samy sebe a radovat se ze života.

Můj příběh si přečtěte zde >>

Napsala jsem pro vás ZDARMA e-booky: 7 kroků k přijetí a propuštění bolesti a 5 tipů jak lehce zastavit svou mysl.

Pokud chcete získat vládu nad svými emocemi, mohl by vás zajímat online kurz Královnou svých emocí.

Komentáře
 • Vládněte svým emocím
 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky
 • Hledáte cestu z bolesti a chcete navrátit radost do vašeho života?

  Stáhněte si e-book ZDARMA a obdržíte navigaci do své vlastní uzamčené 13. komnaty a také zpět.

 • Toužíte po tom, aby zavládlo ticho a klid ve vaší hlavě?

  Stáhněte si e-book ZDARMA a získáte tipy, jak uklidnit rozbouřené moře svých myšlenek do 1 minuty.